Stylizacja zarostu to dzisiaj znacznie więcej niż tylko moda – stała się wyrazem indywidualności i charakteru. Bez względu na to, czy preferujesz zgrabne wąsy, długą brodę czy może bardziej wymyślny zarost, zastosowanie odpowiedniego wosku do brody i wąsów może bardzo ułatwić osiągnięcie wymarzonego wyglądu. Na czym zatem polega tajemnica stosowania wosku do zarostu i jak takie kosmetyki mogą pomóc w osiągnięciu doskonałego looku?

Czym są woski do wąsów i brody?

Woski do brody i wąsów to produkty do stylizacji zarostu, które pozwalają nadać wąsom i brodzie pożądany kształt, kontrolować fryzurę i zapewniają jej trwałość. Woski do brody są dostępne w różnych wariantach, jeśli chodzi o ich moc utrwalania – od lekkich i elastycznych, które nadają się do subtelnych stylizacji, po bardziej wytrzymałe, idealne do zachowania nawet najbardziej wymyślnych kształtów.

Jak woski do wąsów i brody mogą poprawić Twój wygląd?

Bez względu na to, czy chcemy wydobyć elegancję swoich wąsów czy nadać brodzie charakterystyczny kształt, wosk do stylizacji wąsów pozwala na precyzyjne formowanie zarostu, a to oznacza, że dzięki niemu można osiągnąć dowolny look, jaki tylko można sobie wymarzyć. Mocny wosk do wąsów zapewnia także kontrolę nad zarostem, dzięki czemu utrzymuje się on w wybranej formie przez długi czas i nie trzeba się obawiać, że wystylizowany zarost zacznie się plątać czy tracić pieczołowicie uformowany kształt. Dzięki woskowi do stylizacji brody można także podkreślić swoją wyjątkowość i unikalny charakter stylizacji na każdą okazję. Wąsy i broda to bowiem wyraz indywidualności, a woski pozwalają na stworzenie unikalnego stylu, który podkreśli osobowość właściciela i wyróżni go w tłumie. Dodatkową zaletą stosowania wosku do zarostu jest też pielęgnacja zarostu. Często bowiem zawierają one składniki nawilżające, które zapewniają zarostowi odpowiednie odżywienie i pielęgnację, a dzięki temu zarost staje się miękki, zdrowszy i bardziej podatny na stylizację.

Jak używać wosku do brody i wąsów?

Stosowanie wosku do stylizacji brody jest proste i nie nastręczy trudności nawet początkującemu brodaczowi. Cały proces użycia tego produktu można przedstawić w czterech krokach:

  • przygotowanie – na tym etapie należy się upewnić, że zarost jest czysty i suchy, ponieważ dobrze umyte włosy wchłaniają wosk równomiernie, a to ułatwia stylizację i wpływa na jej końcowy efekt,
  • aplikacja – należy pamiętać o lekkim podgrzaniu wosku do układania brody, aby był łatwiejszy w aplikacji. Najlepiej niewielką ilość wosku rozgrzać między palcami, a następnie równomiernie rozprowadzić na wąsach i brodzie,
  • stylizacja – to etap właściwego formowania kształtu brody i wąsów, w którym można operować jedynie palcami, jak również użyć grzebienia lub szczotki do modelowania,
  • utrwalenie – podobnie jak etap przygotowania, tak i ostatni krok czyli utrwalenie, jest niezwykle istotne dla trwałości całej stylizacji. Zatem po nałożeniu wosku i ukształtowaniu brody  i wąsów w pożądany sposób, należy delikatnie ułożyć włosy palcami, aby wosk dobrze się wchłonął i zapewnił trwały efekt.