Modny french manicure to klasa i elegancja sama w sobie. Nic dziwnego, że kobiety od lat malują swoje paznokcie w ten sposób na różne okazje. Co ciekawe, od pewnego czasu w stylizacjach paznokci trendem jest przełamywanie tradycji. Dzięki temu można uniknąć nudy, a w dalszym ciągu cieszyć się zadbanymi dłońmi. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, czym wyróżnia się czarny french manicure!

Dla kogo french manicure with black to dobry wybór?

Alternatywą klasycznej francuskiej stylizacji paznokci jest czarny french. Można go rozpoznać po pomalowanych końcówek paznokci na czarno. Pozostała część płytki paznokcia pokrywana jest lakierem bezbarwnym albo neutralnymi kolorami: beżowym lub odcieniami różu.

Minimalistyczny styl przełamujący tradycję to idealny wybór dla pań, które unikają krzykliwych stylizacji, a raczej stawiają na elegancję i schludny wygląd. Jest to dobra propozycja na każdą okoliczność.

Nowoczesny french manicure — jak przełamać tradycję i postawić na oryginalność? Garść inspiracji

Jeżeli beżowe paznokcie połączone z czarnymi końcówkami to za mało, można wykorzystać wybraną inspirację:

  • Przede wszystkim nie ma ograniczeń co do kształtu płytki paznokcia. Francuskie stylizacje wyglądają pięknie zarówno na popularnych migdałkach, jak i kwadratach lub owalach.
  • Czarne końcówki można malować ukośnie, pod kątem, jak i na prosto. Kształt może być regularny lub rzeźbiony. Popularne są także stylizacje odwrócone, np. manicure półksiężycowy. Szczególnie w takich przypadkach warto zadbać o wysokiej klasy lakier do frenchu.
  • Dobrym pomysłem jest eksperymentowanie z najnowszymi trendami, wykorzystując inne techniki malowania paznokci. Przykładem może być ombree lub „pajęcza sieć”.

French manicure black wyjątkowo komponuje się ze srebrnym i czarnym kolorem, dlatego warto rozważyć zastosowanie dekoru w tych barwach, np. w formie brokatu lub matowego wykończenia z metalicznymi końcówkami. Z kolei beżowe paznokcie można ozdobić czarnymi naklejkami lub stylową geometrią.

Jak wykonać manicure francuski czarny?

Czarny manicure french zapewnia efekt glamour, jednak aby było to możliwe, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia i użyć dobrego lakieru do frenchu. Po oczyszczeniu i opiłowaniu paznokci nakłada się bazę utwardzaną w lampie. Na lakier należy nakleić pasek do frencha i nałożyć czarny lakier, który utwardza się lampą UV. Następnym krokiem jest odklejenie paska i aplikacja drugiego lakieru, np. w kolorze nude. Ostatnim etapem jest utwardzanie światłem lampy i nałożenie topu.

Tak wykonana stylizacja będzie trwała, piękna i sprawdzi się na każdą okazję.