W stylizacji paznokci istotna jest nie tylko jej estetyka i jakość zdobień, ale także trwałość wykonanego manicure. Szczególnie jeśli dużo czasu i funduszy zostało poświęconych na nałożenie hybrydy, żelu czy akrylu. I chociaż zastosowanie primera do paznokci hybrydowych nie jest obowiązkowe, to jednak pozwala przedłużyć trwałość stylizacji, szczególnie na paznokciach problematycznych.

Co to jest primer do paznokci i jakie są jego rodzaje?

Primerem nazywamy specjalny płyn, za pomocą którego płytka paznokcia jest odtłuszczana i przygotowywana do nałożenia wybranej masy. Zaletą tego działania jest manicure bez zapowietrzeń, dobrze trzymający się powierzchni paznokcia przez dłuższy czas. Dlaczego tak się dzieje? Specyfiką działania primera do paznokci jest zmiana PH płytki paznokcia, co z kolei pozwala na zwiększenie przyczepności do niej bazy np. pod manicure hybrydowy. Dostępne są dwa podstawowe typy primerów – kwasowe oraz bezkwasowe. Pierwszy z rodzajów doskonale sprawdzi się u osób np. z problemami hormonalnymi, które powodują, że płytka jest mało podatna, a wykonany na niej manicure trzyma się bardzo krótko. Dzięki zawartości kwasu w takim produkcie, działa on silnie odtłuszczająco i wytrawiająco na paznokieć, dzięki czemu nałożony manicure nie będzie odpadał. Z kolei primery bezkwasowe są dużo delikatniejsze i mniej inwazyjne w działaniu, zatem będą stanowiły dobre rozwiązanie dla przedłużenia żywotności manicure bez dużej ingerencji w płytkę paznokcia.

Jak używać primera do hybryd?

Manicure hybrydowy, rozpoczyna się od opiłowania paznokcia, zmatowienia jego powierzchni oraz odsunięcia skórek. Następnie pozostały po tych zabiegach pył usuwa się z paznokcia za pomocą cleanera, który jeszcze dodatkowo odtłuści płytkę. Teraz przychodzi kolej na użycie primera do hybryd. Szczególną ostrożność należy zachować przy nakładaniu wersji kwasowej tego produktu. Aplikujemy punktowo niewielka ilośc preparatu jedynie na płytkę paznokcia, następnie konieczne jest odczekanie aż do całkowitego odparowania preparatu. Przy opcji bezkwasowej nałożony cienką warstwą primer bezkwasowy do paznokci wysycha i tworzy nieco lepką warstwę na paznokciu. W obu jednak przypadkach, nakładając primery do paznokci należy omijać skórki przy paznokciach, jak również nie aplikować ich na wcześniej nałożoną masę, jeśli wykonujemy manicure uzupełniający.

Przegląd primerów do paznokci

Wiemy już, do czego służy primer przy hybrydach, a także jaką jego wersję wykorzystać w zależności od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań. Możemy zatem wybrać konkretny produkt, spełniający nasze wymagania. Oto nasze propozycje od VICTORIA VYNN.

W ofercie marki znajduje się wytrawiający płytkę primer kwasowy do paznokci przeznaczony dla płytki z problemami, wymagającej specjalnej uwagi i obróbki dla zapewnienia trwałego efektu manicure. Doskonale spaja płytkę paznokcia z bazą odpowiedniej masy. PRIMER ACID od VICTORIA VYNN zwiększa przyczepność naturalnej płytki, a dzięki temu także w znacznym zakresie wpływa na wydłużenie trwałości stylizacji. PRIMER ACID od VICTORIA VYNN należy nakładać punktowo część płytki paznokcia i poczekać, aż preparat sam się po niej rozprowadzi, a następnie odparuje. Nie utwardza się go pod żadna lampą – ani UV, ani LED. Nie zaleca się stosowania tego produktu jeśli na paznokciach lub w ich obrębie zauważalne są zmiany chorobowe lub uszkodzenia.

Na drugim biegunie produktów z kategorii primerów od VICTORIA VYNN znalazł się natomiast TAPE BOND GEL POLISH –  niezawierający kwasu preparat poprawiający przyczepność produktów do naturalnej płytki, stanowiący doskonałą podstawę do dalszej pracy z bazą  hybrydową, żelową i akrylowo – żelową lub  PRIMER TIPS ACID FREE wykorzystywany w metodzie stylizacji paznokci SOFT GEL TIPS, która stanowi innowacyjny sposób na przedłużenie paznokci salonowych z zastosowaniem gotowych, wstępnie ukształtowanych tipsów akrylowych. Dzięki zastosowaniu bez zawartości kwasu, zapewniona zostaje przyczepność w ramach tej metody. Preparat nakłada się zarówno na płytkę paznokcia, jak i na tipsa od jego spodniej strony.