Gęste, zdrowe, wyraziste brwi podkreślają urodę oczu i są doskonałą ramą dla całej twarzy. Jednak nie każdy może się cieszyć takim naturalnym efektem. Niekiedy włoski są cienkie, jasne, i jest ich zbyt mało. Gdy chcemy to zmienić, możemy udać się do drogerii po specjalistyczne preparaty lub skorzystać z zabiegów w salonie kosmetycznym. Jednak tańsze i niejednokrotnie równie skuteczne będą domowe sposoby na zagęszczenie brwi. Były one testowane i doskonalone przez wiele pokoleń, dzięki czemu teraz możemy się cieszyć doskonałym efektem najlepszych samodzielnie wykonanych rozwiązań.

Dobre metody na zagęszczanie brwi w domu

Jednym ze skutecznych produktów wykorzystywanych w domowej kuracji brwi jest niepozorna rzodkiewka, a dokładnie jej sok. Stosując codziennie wcierkę z rzodkiewki po około dwóch-trzech miesiącach zauważymy, że włoski będą gęstsze, ciemniejsze i bardziej elastyczne. Skuteczne zagęszczanie brwi rzodkiewką odbywa się w prosty sposób. Przekrawamy świeże warzywo na pół, po czym białą częścią masujemy całe brwi. Oczywiście zawsze wcześniej zmywamy makijaż z twarzy.

Odpowiedzią na pytanie: jak zagęścić brwi naturalnie jest także olejek rycynowy. Jest on bogaty w składniki odżywcze (witaminy i kwasy tłuszczowe) które stymulują porost włosków. Można go nakładać na przykład za pomocą niewielkiej, czystej szczoteczki do makijażu. Nanosimy na nią kilka kropel oleju i wcieramy go we włosy. Tu jednak również pamiętajmy o wcześniejszym zmyciu make-upu. Olejek najlepiej nanosić na brwi wieczorem, przed snem, czynność powtarzając każdego dnia przez nawet trzy miesiące.

Czym zagęścić brwi w domu gdy nie mamy rzodkiewki czy wspomnianego olejku? Sprawdź, czy w Twojej lodówce znajduje się mleko. Jeśli tak – sytuacja uratowana. Mleko pełne jest bowiem białka i witamin które wzmacniają strukturę włosków. Wacik kosmetyczny obficie nasączamy mlekiem i nakładamy na całe brwi. Najlepiej jest robić to w pozycji leżącej. Zostawiamy wacik na skórze na kwadrans, po czym zmywamy pozostałości mleka za pomocą letniej wody.

Ostatni polecany przez nas domowy preparat do zagęszczania brwi wykorzystuje dwa składniki: olejek z drzewa herbacianego oraz popularną oliwę z oliwek. Taka mieszanka będzie przeciwdziałać wypadaniu włosków z brwi, a także rozszerzy pory skóry, dzięki czemu nowe włoski będą łatwiej rosły. Do łyżeczki oliwy dodajemy dwie lub trzy krople olejku. Mieszanką nasączamy wacik kosmetyczny bądź patyczek do uszu. Używając ich dokładnie smarujemy całe brwi. Zostawiamy kosmetyk na trzy godziny, po czym zmywamy go z twarzy ciepłą wodą.