Kosmetyki do brody, jakie wybrać, na co zwracać uwagę!

Moda na brody triumfalnie powróciła. Kilkudniowy zarost wygląda męsko i wyróżnia nas spośród innych, nieogolonych osób.  Bujna broda pozostawiona sama sobie, nie wygląda zbyt zachęcająco, dlatego warto o nią zadbać, za pomocą specjalnych preparatów do dbania o zarost. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, w jakie kosmetyki do brody powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz bujnego zarostu.

Kosmetyki do brody

Kosmetyki do brody – dlaczego warto ich używać?

Broda, podobnie jak włosy, wymaga odpowiedniej pielęgnacji – w przeciwnym razie, zacznie się przetłuszczać i brudzić, co sprawia bardzo niekorzystne wrażenie. Zarośnięta, zbyt rzadko pielęgnowana skóra, może swędzieć.

Jakie kosmetyki do brody, powinien posiadać każdy brodacz

Ilość kosmetyków stosowanych przez mężczyznę noszącego brodę, różni się w zależności od tego, jak bujny jest zarost. Najpopularniejsze preparaty stosowane do pielęgnacji zarostu, to między innymi:

Wosk do wąsów – pozwalający idealnie ułożyć wąsy. Dzięki niemu, nie opadają one na usta i nie przeszkadzają w jedzeniu. Nakłada się go w bardzo małych ilościach.

Olejek do brody – dzięki niemu, broda będzie lśniąca i miękka w dotyku. Olejek niweluje swędzenie skóry oraz umożliwia naturalne ułożenie zarostu. Olejek nakłada się w ilości kilku kropel i dokładnie rozmasowuje się go na skórze. Stosując regularnie kosmetyki do brody, można uniknąć konieczności jej przycinania – wpływają one korzystnie na jej wygląd i poprawiają jej układanie się.

Balsam do brody – jest wygodniejszy w nakładaniu od olejków do brody, dlatego cieszy się większym powodzeniem wśród mężczyzn. W pierwszej kolejności rozcieramy go w dłoniach, a następnie nakładamy na brodę w takiej ilości, która nie spowoduje nadmiernego stłuszczenia brody. Balsam powinien dotrzeć do skóry i częściowo pozostać na brodzie. Dzięki niemu, wystylizowanie brody będzie znacznie łatwiejsze.

Szampony do brody – należy używać je podczas prysznicu, by usunąć z brody martwe komórki naskórka oraz ewentualne resztki jedzenia. Można zdecydować się zarówno na zakup szamponu do brody, który będzie produkowany przez firmę zajmującą się produkcją akcesoriów dla brodaczy, lub wybrać zwykły, delikatny szampon do włosów.

Na co należy uważać i kiedy przestać używać jakiegoś kosmetyku

Kosmetyki do brody, nie powinny zawierać substancji, które szkodzą na skórę. Niekorzystne działanie mogą mieć takie substancje, jak sylikony (stosowane w zastępstwie wosków), SLS (często znajdujący się w szamponach), parabeny czy konserwanty. Jeśli zauważymy u siebie objawy alergii, jak najszybciej przestańmy stosować kosmetyk. Ulgę może przynieść stosowanie kremu nawilżającego.

Sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór najlepszych  kosmetyków do pielęgnacji męskiej brody oraz twarzy!

Zobacz szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji brody w amfora.pl!

Kosmetyki do brody, jakie wybrać, na co zwracać uwagę!
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a