Suchy szampon – jak działa, jaki wybrać?

Suchy szampon, jest to jeden z tych pielęgnacyjnych kosmetyków, które od zawsze wzbudzają wiele emocji. Wokół tego produkty, przez ostatnie lata powstało wiele mitów, w większym lub mniejszych stopniu mijających się z prawdą. Poniższy artykuł ma za zadanie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania oraz obalić (lub nie) największe mity związane z suchymi szamponami do włosów.

suchy szampon

Suchy szampon niszczy włosy.

Zaczniemy od mitu, który to, po części jest prawdą, a po części nie. Jak wszystkie kosmetyki, stosowany nadmiernie często, może prowadzić do wysuszenia oraz podrażnienia skóry głowy, co w rezultacie może przyczynić do ich wypadania. Jednak, używany sporadycznie i w rozsądnych ilościach, nie posiada negatywnego wpływu na skórę głowy.

Jak działają suche szampony

Wbrew powszechnemu mitowi, suche szampony do włosów nie oczyszczają włosów. Co prawda, zawarta w nich skrobia, absorbuje nadmiar sebum, który sprawia, iż włosy wyglądają na “tłuste”. Jednak, tak jak podkreśliłem wcześniej, nie myje ich, a jedynie przedłuża ich świeżość. Dlatego, nie powinno się zastępować zwykłej kąpieli, użyciem suchego szamponu.

Jak używać suchych szamponów

  1. Wyszczotkuj włosy
  2. Wstrząśnij parę razy pojemnikiem z szamponem
  3. Rozpyl szampon na włosy
  4. Odczekaj parę minut, a następnie ponownie wyszczotkuj włosy w celu usunięcia nadmiaru szamponu

Spray czy puder

Obydwie opcje posiadają swoje wady oraz zalety, wielbicieli oraz przeciwników. Suchy szampon w sprayu, jest znacznie poręczniejszy oraz wygodniejszy w użyciu, aniżeli wersja w pudrze. Jednak, posiada on w swoim składzie alkohol, który wysusza włosy. Z drugiej strony, suche szampony w pudrze, są pozbawione alkoholu, jednak są znacznie mniej wygodne w użyciu. Dlatego, w tym przypadku, musisz wybrać pomiędzy wygodą, a mniejszym obciążaniu włosów.

Ile kosztuje suchy szampon

Jak w przypadku większości kosmetyków, na cenę suchych szamponów, wpływa wiele czynników. Po pierwsze, produkty znanych marek, będą kosztować więcej, aniżeli te produkowanych przez mniejsze firmy. Ogólnie, cena tego typu kosmetyków waha się od 10 do nawet 90 złotych.

Suchy szampon ranking Top 5 najpopularniejszych produktów.

Poniższe zestawienia, zawiera najpopularniejsze produkty w danym okresie. Nie uwzględnia ono prywatnych preferencji.

Batiste Volume XXL

Batiste Dark & Deep

Batiste Light & Blonde

Schwarzkopf Osis+

Farmona Herbal Care Pokrzywa

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś innego, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl posiadającego szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy

Amfora.pl – Wszystko czego dla Twojego piękna!

Suchy szampon – jak działa, jaki wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a