Jak zrobić makijaż na halloween? Jak utrwalić? Najpopularniejsze wzory! DIY

Wielkimi krokami zbliżamy się do Halloween, a to oznacza, że wielu z nas wyjdzie w ten dzień z domu, aby świętować. Halloween ma to do siebie, że wszyscy chętnie się przebierają za coś upiornego. Dobry makijaż w takim przebraniu jest niezbędny. Co będzie potrzebne do wykonania halloweenowego makijażu? Co zrobić aby taki makijaż przetrwał całą noc? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak wykonać straszny makijaż na halloween.

makijaż na halloween

Niezbędne kosmetyki, aby wykonać makijaż na halloween

1. Bardzo jasny podkład bądź biała farba do malowania twarzy – makijaże na halloween mają to do siebie, że cera powinna być bardzo blada. Ten efekt można uzyskać za pomocą jak najjaśniejszego podkładu, albo jeżeli zależy nam na efekcie blado-trupiej twarzy możemy do pomalowania buzi użyć farby białej przeznaczonej oczywiście do malowania twarzy.
2. Czarna kredka – czarna kredka jest niezbędna przy makijażu halloweenowym. Oko powinno być mocno podkreślone, przerysowane. Sposobów na makijaż oka jest bardzo wiele i ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Makijaż ten ma tę zaletę, że nie musi być perfekcyjny, wręcz powinien zostać wykonany niedbale. Dlatego każde rozmazanie, czy każda nierówność – są na wagę złota.
3. Ciemne cienie do powiek – cienie w kolorach czarnym, grafitowym, granacie, zimnych fioletach są niezastąpione. Możemy używać ich nie tylko na powieki, ale także na całą twarz tworząc np. siniaki, czy rany.
4. Czerwona bądź bordo szminka – często makijaż wieńczy na ustach czerwona szminka, która jest kontrastem dla ciemnych oczu. Oczywiście usta można zostawić trupio blade, albo użyć czarnej szminki. Wybór zależy od nas.

Najpopularniejsze wzory makijażu na halloween

Pomysłów na makijaż halloweenowy może być bardzo dużo. Najpopularniejsze są makijaż, takie jak:
1. Trupi makijaż, czyli blada cera, ciemne oczy i czerwone usta.
2. Pajęczyny rozrysowane na twarzy.
3. Rany na twarzy i podbite oczy.
4. Rysowanie pająków, mrówek i innych robaków na policzkach.
5. Makijaże ala rozmazany od płaczu make up
6. Strużki krwi na skórze
7. Stworzenie efektu przebijających się żyłek na twarzy.
8. Rysowanie blizn
9. Wiele kobiet decyduje się na makijaż klauna, dziewczyny Jokera, , albo szkieletu.

Jak utrwalić makijaż na halloween

Makijaż na halloween powinien pięknie prezentować się przez całą noc. Nie ma nic gorszego od spływającego makijażu. Jak temu zaradzić? Warto użyć przed makijażem bazy pod makijaż, która zatrzyma wszystkie kosmetyki na buzi. Po wykonaniu makijażu można go spryskać fixerem.

Fixer to dość popularny wśród kosmetyczek kosmetyk utrwalający makijaż, który utrzymuje na skórze kosmetyki przez kilkanaście godzin w nienaruszonym stanie.

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne kosmetyki , potrzebne do wykonania makijażu na halloween!

Zobacz kosmetyki do makijażu w sklepie amfora.pl!

Jak zrobić makijaż na halloween? Jak utrwalić? Najpopularniejsze wzory! DIY
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a