Depilator dla wrażliwej skóry – jaki wybrać?

Depilacja – zwłaszcza ta przeprowadzana pierwszy raz – nie jest zabiegiem łatwym i przyjemnym. Ból, choćby w małym stopniu,  zawsze jest odczuwalny, a podrażnienia trudne do uniknięcia. Mogłoby się wydawać, że kobiety z wrażliwą skórą muszą zrezygnować z korzystania z depilatora. Jednak nic bardziej mylnego! Posiadaczki skóry podatnej na podrażnienia powinny po prostu wybierać taki depilator, który posiada odpowiednią budowę, a także całą gamę funkcji o działaniu łagodzącym.

depilator dla wrażliwej skóry

Depilator dla wrażliwej skóry – liczba pęset

Im więcej pęset, tym depilacja jest dokładniejsza, ale z drugiej strony powoduje większy ból. Dla skóry wrażliwej poleca się wybór depilatora z niewielką ilością pęset lub takiego, który posiada wymienną głowicę startową. Taki model powinny wybrać również te panie, które używają go po raz pierwszy.

Głowica dyskowa dla wrażliwej skóry

Depilatory wyposażone w głowicę wykonaną z ceramiki są bardziej łagodne i nie narażają skóry na tyle podrażnień. Ceramika wyklucza również wystąpienie uczulenia. Takie dyski posiadają tę zaletę, że ich kształt jest nieco wklęsły, zatem idealnie dopasowany do kształtu i kierunku golenia nóg. Wystarczy przejechać nim po skórze raz, a wszystkie włoski znikną. Depilacja jest więc krótsza, a przy tym mniej bolesna i nie powoduje pojawienia się tylu krostek.

Dodatkowe funkcje depilatora dla skóry wrażliwej

Skóra podatna na odczuwanie bólu na pewno ucieszy się ze specjalnej nasadki, która poddaje ją chłodzącemu działaniu. Wystarczy uzupełnić specjalną nasadkę, w której znajduje się miejsce na wsad wypełniony zimnym płynem. Alternatywą są specjalne rękawice chłodzące, które przed depilacją trzeba napełnić wodą, umieścić w lodówce, a potem przejechać po ciele. Kolejnym sposobem przeciwbólowym są depilatory z funkcją masowania skóry za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu dyskomfort związany z wyrywaniem włosów zostaje znacznie zmniejszony. Dla pozbycia się wzrastających włosów zdecydujmy się na depilator, który posiada również funkcję automatycznego peelingu.

NIEZBĘDNY KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI SKÓRY PO DEPILACJI ZNAJDZIESZ W SKLEPIE AMFORA.PL
Depilator dla wrażliwej skóry – jaki wybrać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl

One thought on “Depilator dla wrażliwej skóry – jaki wybrać?

Comments are closed.

a