Modelowanie włosów – jak suszyć włosy na szczotce? Jak modelować?

Suszenie włosów na okrągłej szczotce pozwala zwiększyć objętość włosów i ładnie zakręcić końcówki. Dzięki temu nasz fryzura wygląda naprawdę efektownie. Potrzeba jednak odpowiedniej wiedzy, sprzętu i treningu, by układać włosy na szczotce tak jak to robią profesjonalne fryzjerki. O czym trzeba koniecznie wiedzieć i jak suszyć włosy na szczotce?

Jak suszyć włosy na szczotce?

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z suszeniem włosów na szczotce to wybierz model z włosiem naturalnym. Metalowe szczotki mają tendencję do przegrzewania się, a z ich użyciem włosy wysychają niemal natychmiastowo i przez to nie poddają się modelowaniu. Znaczenie ma także rozmiar szczotki – przy dłuższych włosach lepiej wybrać większe narzędzie, które pozwala unieść włosy u nasady. Natomiast mniejsze szczotki są zręczniejsze, co jest przydatne przy krótkich fryzurach.

Szczotka do modelowania włosów – jak wybrać?

jak suszyć włosy na szczotceSprawdź cenę!
jak suszyć włosy na szczotceSprawdź cenę!
jak suszyć włosy na szczotceSprawdź cenę!

 

Suszenie na szczotce – czy robisz to dobrze? Modelowanie krok po kroku

Nie należy suszyć całkiem mokrych włosów! Należy odczekać minimum pół godziny, tak by były bardziej wilgotne, niż mokre. Jeszcze przed przystąpieniem do dzieła warto zaopatrzyć się w kilka klipsów i za ich pomocą oddzielać włosy już wysuszone od tych, które dopiero czekają na modelowanie. Nigdy nie używaj suszarki na najwyższej z możliwych temperatur. Takie gorące powietrze rozszerza łuski, co z kolei powoduje pojawienie się efektu szopy na głowie. Kobiety z kręconymi włosami powinny uważać szczególnie, gdyż u nich włosy schną najszybciej. Bardzo ważną zasadą jest to, by suszarkę zawsze kierować w dół – powinna ona znajdować się niemal w pionowym ustawieniu względem włosów. Dzięki temu łuski pozostaną maksymalnie zamknięte. Jedno pasmo nawijamy na szczotkę, suszymy kilka sekund, po czym przechodzimy do następnego. Na sam koniec całą fryzurę traktujemy strumieniem zimnego powietrza, co pozwoli uzyskać gładkie i lśniące pasma. Teraz już tylko wystarczy utrwalić fryzurę, korzystając z mniej lub bardziej trwałych preparatów (dla cienkich włosów polecamy te bardziej lekkie) i można cieszyć się wspaniałą i dokładnie wysuszoną fryzurą.

Kosmetyki do stylizacji oraz pielęgnacji włosów znajdziesz w sklepie AMFORA.PL

Modelowanie włosów – jak suszyć włosy na szczotce? Jak modelować?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a