Nafta kosmetyczna do włosów: efekty i zastosowanie

Twoje włosy są bardzo suche i wyjątkowo łamliwe? Ich kondycja jest daleka od wymarzonej? Rozczesywanie pasemek po nocy czy po umyciu sprawia Ci problem? W każdej z tych sytuacji natka kosmetyczna efekty da znakomite. Możesz ją stosować cały rok, zarówno upalnym latem, jak i mroźną zimą. Ochronisz w ten sposób swoje pasemka oraz skórę głowy przed niechcianym wpływem warunków pogodowych, zauważając szybkie działanie nawilżające oraz natłuszczające. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie nafty kosmetycznej po farbowaniu lub rozjaśnianiu włosów. Są to bowiem zabiegi bardzo inwazyjne, po których trzeba zregenerować swoją fryzurę.

Maseczka z nafty kosmetycznej – jaka powstaje?

Inna nazwa wspomnianego składnika to ciekła parafina. By ona powstała należy przeprowadzić proces wielokrotnej destylacji łupkowej smoły, ropy naftowej, torfu lub brunatnego węgla. W ten sposób powstanie maseczka z nafty na włosy mająca konsystencję oleistą, dość gęstą, o mocnym zapachu i żółtawym kolorze. Oczywiście w kosmetyku pielęgnująco-regenerującym nie spotkamy samej nafty. Jest to bowiem zawsze produkt wieloskładnikowy.

Jak nakładać naftę kosmetyczną na włosy?

Wspomniany kosmetyk ma bardzo mocne działanie, które czasem może być nawet lekko drażniące. Dlatego też nie stosujmy go zbyt często. Zastanawia Cię pytanie: nafta kosmetyczna jak używać? Szybko na nie odpowiadamy. Przede wszystkim, nie używaj zbyt często. Spokojnie wystarczy stosowanie raz-dwa w tygodniu. Dokładnie wcieramy maseczkę w samą skórę głowy i zostawiamy na dziesięć-piętnaście minut. Po tym czasie całość spłukujemy letnią wodą i myjemy. Co ważne, proces mycia być może będziemy musieli powtórzyć dwu-trzykrotnie, gdyż maseczka z naftą kosmetyczną nie należy do najłatwiej zmywających się.

Regularne stosowanie sprawi, że nafta kosmetyczna działanie będzie miała bardzo skuteczne. Zmiękczy ona nasze delikatne pasemka, zauważalnie doda im niesamowitej objętości, ułatwi rozczesanie nawet najbardziej splątanych kosmetyków oraz sprawi, że włosy będą bardziej elastyczne oraz mniej łamiące się.